TKAC15

Dětské brýle Tomato: Kategorie Baby

Kategorie Baby

pro malé objevitele, i když možná ještě neumí ani chodit

Tyto brýle jsou určené pro naše nejmenší, protože i některá docela malá miminka potřebují lépe vidět na svět kolem sebe. Každé miminko je jiné a velmi rychle se mění, skoro se zdá, že roste jako z vody. Za pouhý měsíc udělá obrovský skok kupředu a pořád potřebuje objevovat věci kolem sebe.

Proto mají obruby Baby pět předvrtaných otvorů pro umístění sedýlka na nosníku, můžete je tak přizpůsobit obličejíku vašeho miminka či batolete. Sedýlko dostanete ve třech velikostech, které rozhodují o tom, jak daleko bude čočka od očka. Většina malých neposedů má dlouhatánské řasy, aby na nás mohli dělat oči, když je přistihneme při malování po pohovce. Pokud by se s nejmenším sedýlkem, silným 5 mm, které je v obrubě nasazené při dodání, řasy dotýkaly skla, vyměňte je za větší, 6,5 mm nebo 8 mm silné.

Brýle Baby mají měkké ohebné stranice s delší koncovkou, takže i když váš drobeček únavou usne, nevadí, brýle nepřekážejí a nespadnou. Koncovka u těchto brejliček má o jeden podélný výřez více než ta u obrub pro větší děti, je proto měkčí, aby za malými oušky nikde netlačila, ani když se poprvé překulíme na bok. Délku stranic je možné upravovat po 1 milimetrových krocích, takže s vámi brýle chvíli porostou a stále budou perfektně sedět.

A ještě jedna dobrá zpráva. Obruby Tomato Baby unesou i těžší čočky s více dioptriemi, ačkoliv samy váží jen 6,4 a 6,5 g (ve velikostech 35 a 37).